Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 09:01 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Polica e Vlorės konferencė pėr shtyp: Sekuestrojmė pasuritė e Habilajve
21/10/2017
Policia e Vlorės ka referuar nė Prokurori, materialet nė ngarkim tė vėllezėrve Habilaj, pėr veprėn penale "Pastrimi i produkteve tė veprės penale", parashikuar nga neni 287 i Kodit Penal. Nė vijim tė Mega - Operacionit "Banda e Babicės", tė zhvilluar nga Policia e Vlorės nėn drejtimin e Prokurorisė pėr Krimet e Rėnda Tiranė dhe mbėshtetjen e Repartit Delta Forcė, ku u sekuestrua 4 ton Cannabis Sativa, armė gjahu, municion luftarak, mjet lundrues dhe u arrestuan dy shtetas, ju informojmė se: Operacioni pėr identifikimin dhe kapjen e pjestarėve tė bandės sė Babicės, gjetjen dhe sekuestrimin e lėndės narkotike qė mund tė jetė fshehur nga kjo bandė ėshtė nė vijim. Policia e Vlorės nė sinkronizim tė plotė me Prokurorinė e Krimeve tė Rėnda ka vijuar kontrollet nė disa objekte dhe prona nė pronėsi tė vėllezėrve Habilaj, pėr kapjen e pjestarėve tė kėsaj bande, por edhe sekuestrim tė lėndės narkotike, pasi dyshohej se nė kėto objekte mund tė kishte sasi tė lėndės narkotike tė fshehur.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha