Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 09:32 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Nxitja e turizmit, 18 ambasadorėt e BE zbarkojnė nė Dibėr
28/10/2017
Prej dy ditėsh 18 ambasadorėt vendeve tė BE nė vendin tonė ndodhen nė Dibėr. Delegacioni i ambasadorėve kryesohet nga Ambasadorja e BE Romana Vlahutin. Ambasadorėt u takuan me drejtues tė pushtetit vendor ku u njohėn me problematikat qė ka bashkia e Dibrės pėr investime dhe kryerjen e shėrbimeve. Po ashtu, ata zhvilluan njė vizitė edhe nė shkollat e qytetit. Ndalesa e radhės ishte nė zyrėn e Turizmit. Pėr kėtė ėshtė diskutuar mundėsia e nxitjes sė turizmit nė zonė. Kryetari i Bashkisė Dibėr, Muharrem Rama, tha se pushteti vendor do tė kėrkojė mbėshtetje pėr financimin e projekteve jo vetėm nga qeveria, por edhe nga donatorėt e huaj. Ambasadorja e BE, Romana Vlahutin u shpreh se Dibra ka mundėsi zhvillimi nėpėrmjet turizmit dhe se ajo do tė jetė njė mbėshtetėse nė tė ardhmen. Vlahutin iu shmang pyetjeve tė gazetarėve nė lidhje me aktualitetin politik nė vend, duke u shprehur se pėr kėtė do tė flasė nė Tiranė.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha