Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 21:35 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Lėvizjet nė administratė pėr efekte elektorale, nisin hetimet
14/11/2017
Prokuroria e Tiranės nis hetimet pėr shpėrdorim detyre dhe abuzim me fondet publike, pėr njė sėrė institucionesh nė vend qė kanė abuzuar me punėsimet nė periudhėn zgjedhore Maj-Qershr 2017, e cila pėrkon me zgjedhjet. Sipas prokurorisė sė Tiranės, aktualisht po kėrkohet informacion nga njė sėrė institucionesh publike nė qarkun e Tiranės, tė cilat nė mė pak se njė muaj, kanė kryer lėvizje nė staf nė mbi 3000 punonjės. Nė sitėn e hetuesve do tė kalojnė shkarkimet e stafit dhe emėrimet e bėra, tė cilat dyshohet se janė kryer pėr qėllime elektorale. Ky hetimi nisi pas kallėzimit tė ish-kryeministres Ledina Mandia, e cila nė fund tė detyrės depozitoi kėtė kallėzim nė prokurori, ndėrsa i kontaktuar nga ReportTv kreu i akuzės sė kryeqytetit, Petrit Fusha, pranoi se hetimi ėshtė nė fazėn ku shumė shpejt do ketė dhe persona pėrgjegjės qė janė gjetur nė shkelje tė ligjit.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha