Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 21:41 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
U arratis nga burgu grek,dėnohet me 25 vite burg Klement Ēala
14/11/2017
Klement Ēala, njėri prej grabitėsve sė 3.2 milionė euro nė maj 2013 nga dy blinda pranė Qafės sė Kasharit, ėshtė dėnuar me 25 vite burg nga Gjykata e Krimeve tė Rėnda. Gjykata e dėnoi me burgim tė pėrjetshėm, por ai pėrfitoi nga gjykimi i shkurtuar duke u dėnuar me 25 vite burg. Klement Ēala akuzohet se pėr pjesmarrjen nė grupet kriminale, pasi nė mars tė 2013-sė ėshtė arratisur nga Burgu i Trikallas nė Greqi sė bashku me Ilir Kupėn dhe disa persona tė tjerė. Nė kėtė vit disa persona i janė drejtuar burgut me njė makinė dhe kanė qėlluar nė drejtim tė gardianėve grek. Pikėrisht nė kėtė moment Klement Ēala ka prerė hekurat e dritares dhe ka dalė nė oborrin e burgut. Mė pas ai ka pėrdorur disa shkallė tė improvizuara pėr tu ngjitur nė tarracėn e burgut dhe ėshtė hedhur nė ambjentet e jashtme. Kanė qėnė personat qė qėlluan nė drejtim tė gardianėve, qė e kanė marrė nė makinė Klement Ēalėn dhe janė larguar. Klement Ēala sė bashku me Admir Muratajn dhe disa persona tė tjerė kanė grabitur njė bankė nė Larisa tė Greqisė, nė maj tė 2013-sė, dy muaj pasi u arratis nga burgu. Pėr kėto vepra penale qė shte shpallur nė kėrkim nga Greqia, Ccala ėshtė dėnuar nė Shqipėri me 25 vite burg. Ai akuzohej pėr ‘vrasje me dashje e punonjėsve tė Policisė”, pėr krijimin e grupit kriminal dhe disa vepra tė tjera. Klement Ēala vijon tė jetė i arratisur dhe ėshtė nė kėrkim ndėrkombėtar. Tė njėtėn skemė qė grabitėn bankėn nė Greqi, Klement Ēala dhe Admir Murtaj e kanė pėrdorur edhe nė shkurt tė kėtij viti, ku grabitėn 3.2 milionė euro, pranė Aeroportit tė Rinasit.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha