Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:19 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
1.5 tonė drogė nė Velipojė,lihen nė burg 6 prej tė arrestuarve
14/11/2017
Gjykata e Krimeve tė Rėnda ka caktuar masėn e sigurisė ‘arrest me burg’ pėr gjashtė nga tetė personat e arrestuar, si tė pėrfshirė nė trafikun e 1.5 tonė kanabis drejt Italisė. Lėnda narkotike u sekuestrua ditėn e shtunė nė fshatin Vilun tė Velipojės, ku mes personave tė arrestuar ishte dhe punonjėsi i policisė, Enriko Zyle. Policia arrestoi sot personin e tetė tė pėrfshirė nė kėtė rast trafiku, ndėrsa gjykata ka lėnė nė burg shtetasit Enriko Zyla, Sokol Ujka, Arben Bozhanaj, Dervish Gjoleka, Fatjon Merko dhe Genti Dano. Tė arrestuarit janė: Sokol Ujka, 42 vjeē, banues nė Velipojė Shkodėr, Arbėr Bozhanaj, 30 vjeē, banues nė Orikum, Genti Dano, 35 vjeē, banues nė Selenicė, Dervish Gjolekaj, 32 vjeē, banues nė Dukat, J.B., 20 vjeē, banues nė Orikum, F.M., 32 vjeē, banues nė Pėrmet, si dhe shtetasi Gjovalin Ndoj, banues nė Lezhė, i cili u arrestua ditėn e sotme.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha