Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 21:41 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Bujqėsia, Kryemadhi: Buxheti mė i vogėl se njė nga koncesionet e Ramės
14/11/2017
Kryetarja e LSI-sė, Monika Kryemadhi gjatė diskutimit pėr buxhetin e bujqėsisė pėr vitin 2018 lėshoi akuza tė forta nė drejtim tė qeverisė dhe kryeministrit Rama. Kryemadhi akuzoi se Rama po pėrdor paratė e vendit pėr t’i bėrė qoka miqve tė tij dhe jo bujqėsisė. “Buxheti i bujqėsisė ėshtė mė i vogėl se vetėm njė nga koncesionet. Kryeministri ka bėrė qoka pėr miqtė e tij. LSI ka nxjerrė disa tema kryesore qė e shqetėsojnė fermerin shqiptar. LSI ka kėrkuar pėrherė buxhet mė tė madh pėr bujqėsinė” tha Kryemadhi. Ndėrsa nuk munguan akuzat edhe nga ish-ministri i Bujqėsisė Edmond Panariti, sipas tė cilit qeveria e ka harruar fshatin.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha