Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:19 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
3 mln paketa nė Durrės i zbuloi agjencia angleze e inteligjencės
14/11/2017
Zbardhet emri dhe fotografia e shtetasit turk qė dyshohet se ishte pritėsi i kontinierėve me 3 milionė e 50 mijė cigare kontrabandė nė Portin e Durrėsit, tė cilat kishin mbėrritur nga porti Mersin i Turqisė drejt Shqipėrisė. Hetimet e prokurorisė sė Durrėsit kanė zbuluar se kjo dėrgesė e madhe cigaresh kontrabandė ka qėnė nė survejim dhe nga njė agjenci inteligjence angleze, e cila monitoron rastet e kontrabandimit tė duhanit nė porte. Ka qenė pikėrisht kjo agjenci angleze qė ka njoftuar Drejtorinė e Pėrgjithshme tė Doganave, e cila mė pas ka vendosur tė hapė kontinjerin e mbushur me koli cigaresh, tė cilat nė Durrės qėndronin pėr gati 5 muaj. "Shqiptaja.com" sjell ekskluzivisht fotografinė e njeriut qė mendohet se ka qenė porositėsi i sasisė tepėr tė madhe tė cigareve nga Turqia nė Shqipėria.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha