Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:06 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Rama - Bashės:Kėta ndėrtues i akuzon se pastrojnė para?Pėrgjigju
16/11/2017
Kryeministri Edi Rama i ėshtė pėrgjigjur akuzave tė kryetarit tė PD, Lulzim Basha se qeveria po lejon ndėrtimin e hoteleve me 5 yje pėr pastrimin e parave tė drogės, duke pėrmendur me emra biznesmenėt e ndėrtimit, njė pjesė e mirė e tė cilėve janė financues tė PD-sė. Zamir Mane, Shefqet Kastrati, Bashkim Ulaj, Ramė Geci dhe Avni Ponari, janė ndėrtuesit mė tė mėdhenj nė vend tė pėrmendur nga kryeministri, i cili pyeti Bashėn nėse i akuzon edhe kėta pėr pastrim parash. “Eja kėtu dhe mė thuaj Lulzim, Zamir Mane ėshtė pjesė e skemės sė pastrimit tė parave, mė thuaj kėtu, Shefqet Kastrati ėshtė te kjo lista jote, Bashkim Ulaj ėshtė, po Ramė Geci? Se unė kėta njoh si biznesmenė qė kanė kėrkuar tė ndėrtojnė kulla dhe qė janė njerėz qė e kanė vėnė pasurinė ndėrkohė qė ti ishe ende nė Hollandė, Lulizim. Tė mbiu goja nė drogė, sikur jeni nėn efektin e drogės kur flisni, nuk kam asnjė problem unė, por ju cenoni direkt kėtė vend, duke cenuar njerėzit e kėtoj vendi para tė cilėve ti dhe unė duhet tė rrimė me respekt. Boll mė erdhe kėtu, se ti Lulit tė vocėrr as te kėpuca e shqyer nuk i afrohesh dot”, tha Rama.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha