Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 03:00 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Pėrmbytjet, Prenēi: Situata kritike! Po shqyrtojmė mbylljen e akset rrugore kombėtare
01/12/2017
Drejtori i Pėrgjithshėm i Emergjencave Civile, Shemsi Prenēi u shpreh pėr Report TV se situata nga pėrmbytjet ėshtė kritike, pavarėsisht marrjes sė masave vitet e fundit. Ai tha se pėrmbytjet e kėtij dhjetori rrezikojnė tė jenė mė tė mėdha se ato tė dy viteve mė parė kur vendi kaloi nė gjendje tė emergjencės kombėtare. Ai kėrkoi ndėrprerjen e qarkullimit tė automjeteve nė hartėn e zonave tė rrezikuara nga pėrmbytjet por edhe nė tė gjithė vendin, pasi reshjet e shiut do jenė intensive edhe nė orėt nė vijim. "Njė masė e tillė duhet tė ishte marrė qė njė ditė mė parė", tha Prenēi. Ai tha gjithashtu se banorėt e tė gjithė zonave tė pėrmbytura nė vitin 2015, duhet tė braktisin shtėpitė e tyre. Nė tė kundėrta, tha Prenēi autoritet do ndėrhyjnė dhe do t'i nxjerrin forcėrisht.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha