Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 03:00 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Report Tv nė bazėn ajrore tė Farkės, pilotėt: Si e pėrballuam emergjencėn e pėrmbytjeve
06/12/2017
Falė ndihmės tė efektivėve tė Forcave tė Armatosura banorėt e fshatrave tė pėrmbytura u evakuuan nė kohė. Report Tv ka qenė nė bazėn ajrore tė Farkės, ku ky repart mbajti peshėn e ardhjes nė ndihmė nė nxjerrjen e qytetarėve nga zonat e mbuluara me ujė. Zgjedhja e ekuipazhit pėr tė shkuar nė mision bėhet nga koloneli Kuto Hasani nė bazė tė aftėsive tė tyre tė certifikuara nė rast pėrmbytje. Koloneli Kuto Hasani, sqaron asistencėn qė ka ofruar NATO, duke qenė se Shqipėria ėshtė vend anėtar. Nė misionin e kėrkim shpėtimit nė Mallkuē tė Fushė-Krujės ka qenė nė krye tė ekuipazhit nėnkoloneli Julian Dulemata, i cili ka 20 vjet nė kėtė profesion. Ndėrsa pjesė e grupit kanė qenė edhe Shpati Muēo nė rolin e ajro-shpėtuesit, Ermir Locaj nė rolin e operator vinēi pėr shėrbime tė sakta dhe major Elis Prifti. Nėnkoloneli Dulemata tregon se si ėshtė pėrballuar ky mision, vėshtirėsitė qė efektivėt e FA kanė hasur si dhe distancimin ndaj emocioneve nė momentin e evakuimit. ( g.n/Shqiptarja.com )
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha