Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:06 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Rrefimi prekės i bashkėshortes tė dėshmorit Haka:Ja si mora vesh lajmin e vdekjes tė Enverit
07/12/2017
Ishte njė prej ngjarjeve mė tragjike pėr ushtrinė shqiptare. Enver Haka ndėrroi jetė mė 22 nėntor 1989 nė Llogara. Haka, efektiv i Forcave tė Armatosura sė bashku me kolegėt e tij u dėrguan me helikopter nė tė dalė tė Himarės pėr tė shpėtuar 14 studentėt dhe 3 pedagogėt e Institutit Bujqėsor, tė cilėt ishin aksidentuar rėndė. Pavarėsisht vullnetit dhe dėshirės tė ushtarėve tė bazės ajrore tė Farkės pėr tė shpėtuar njerėzit, pėr shkak tė kohės jo tė pėrshtatshme pėr tė kryer misionin humanitar, ata iu bashkuan tė njėjtit fat. Helikopteri u pėrplas. Aty u shua drita e fundit pėr Enver Hakėn, 32 vjeēarin. Asnjėherė nuk e mendojmė se mund tė gjendemi tė vdekur tė nesėrmen, apo qoftė edhe nė kėtė sekondė. Edhe bashkėshortja Flora Haka, u gjend e papėrgatitur nga vdekja e tė shoqit, edhe pse nuk ishte hera e parė qė ai shkonte nė shėrbim... por Flora rrėfen pėr Report Tv se mblodhi forcat dhe ja doli. “Nė jetė fati tė pret nė besė, edhe unė kėshtu kam bėrė dhe e kam bėrė atė jetėn duke u pėrpėlitur nė rrugėt e saj. Jam ngritur, kam rėnė pėrsėri jam ngritur e kam vazhduar pėrpara. Dhe me thėnė tė drejtėn, fėmijėt mu rritėn mu bėnė tė mirė, mė kanė nderuar dhe unė sot ndihem e plotėsuar dhe jetoj me krenarinė e bashkėshortit tim dhe e lumtur me dy fėmijėt e mi qė janė thesar”, thotė 62 vjeēarja pėr Report Tv. ( g.n/Shqiptarja.com )
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha