Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:18 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Hajdari: Anėtarėt e Kėshillit tė Prokurorisė nuk kanė tė drejtė morale tė kandidojė pėr kryeprokuror
09/12/2017
Shkėlqim Hajdari, ish-drejtues i Prokurorisė sė Apelit tė Tiranės dhe kryetar i Shoqatės sė Prokurorėve, ka shprehur bindjen se reforma nė drejtėsi do tė sjellė ndryshime pozitive nė organet e akuzės nė mbarė vendin. I ftuar nė studion e “Report TV”, Hajdari ka deklaruar se figura e ardhshme e prokurorit tė pėrgjithshėm do tė jetė e shkėputur nga ndikimet e politikės dhe krimit, ndonėse pėr tė arritur rezultate do tė duhet kohė. Asnjė anėtar i Kėshillit tė Prokurorisė nuk ka tė drejtėn morale tė jetė kryeprokuror i pėrkohshėm. Gjatė intervistės, zoti Hajdari ka folur edhe pėr ndryshimet qė pritet tė prekin inspektoratet nė Republikėn e Shqipėrisė, tė cilat sipas tij i janė nėnshtruar reformimeve nėn mbikėqyrjen e institucioneve tė specializuara ndėrkombėtare.(b.h/Shqiptarja.com )
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha