Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:29 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Tiranė, 17 vjeēarja e sėmurė nga tumori jeton nė skamje, apel pėr ndihmė nė Report TV
08/01/2018
Pėrveē skamjes me tė cilėn pėrballen ēdo ditė, familjes Patoku i ėshtė shtuar njė problem mė shumė. Vajza e tyre 17 vjeēare, pas shtatzėnisė ėshtė diagnostikuar me tumor. Lindita Patoku ka nevojė imediate pėr mjekim jashtė vendit, pasi mjekėt nė Shqipėri nuk i japin shpresė. Mamaja e Linditės, Antoneta Patoku rrėfen pėr Report Tv me sytė e pėrlotur por me njė zė tė vendosur par1a vajzės se do bėjė ē’tė jetė e mundur pėr ta shėruar, ndaj kėrkon ndihmė pėr tė. “Unė kam qenė nė punė, kam dalė nga puna nė momentin kur vajza u sėmurė. Kam 4 muaj qė po bredh vetėm nėpėr spitale. Shkova e shtrova nė spital dhe mė thanė pėr mua merre dhe ik, sepse ne nuk mund tė bėjmė mė shumė. Dhe i kam thėnė doktorit si mund t’ia thoni nėnės kėtė fjalė. Unė kėrkoj ndihmė qė ta coj vajzėn jashtė shtetit, ta kuroj atje” , tha Antoneta. Lindita ka nevojė pėr lėngje dhe ushqim tė pėrzgjedhur, por familja Patoku nuk mund t’ia plotėsoj pasi tė 8 pjesėtarėt e familjes janė tė papunė. “Ah sa e mėrzit jam, nėna do vetėm ta shoh vajzėn sic e ka pasur. Kur nuk ha, kur nuk pi vajza ime mė pikėllon shpirti”, tregon mamaja e Linditės.(b.h/Shqiptarja.com )
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha