Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 03:00 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Antikorrupsioni, Cantone: Drejtėsia, nuk mjafton njė Prokurori e re
11/01/2018
Presidenti i Agjencisė Kombėtare Antikorrupsion Raffaele Cantone i dha njė intervistė ekskluzive gazetarit tė Report Tv Carlo Bollino, nė tė cilėn, ndėr tė tjera, theksoi se pėr tė luftuar korrupsionin edhe nė Shqipėri nuk mjafton njė prokurori e re dhe njė drejtėsi eficente, por duhet ndėrhyrė nė punėn dhe cilėsinė e administratės publike. "Ideja se mund tė jetė vetėm drejtėsia ėshtė ajo qė mund tė ndryshojė Administratėn Publike pėrmes veprimeve penale, doli se ishte e gabuar, pėr shembull me Tanxhentopolin, sepse Tanxhentopoli nė Itali nxorri fakte tė mėdha korrupsioni, por nuk i shfarosi. Nėse nuk futen mekanizma brenda administratės qė tė shmangin ndodhinė e fakteve tė korrupsionit, veprimet penale nuk janė efikase, sepse niveli i korrupsionit ėshtė nė gjendje tė spostohet nė vende tė tjera me mė pak vėmendje edhe tė ndryshojė tipologjinė pėr tė shmangur pėrndjekjen.(G.ne/Shqiptarja.com)
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha