Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 22:31 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Duka: Falenderoj Finon qė hyri nė garė, nuk ka arsye pse tė kemi debate, thjesht mund tė diskutojmė
12/01/2018
Presidenti nė detyrė i FSHF-sė, Armand Duka ka komentuar gjatė njė deklarate pėr mediat garėn pėr kreun e institucionit mė tė rėndėsishėm tė futbollit nė vend dhe kandidimin e deputetit tė PS, Bashkim Fino pėrballė tij. Duka tha se e falenderon Finon qė ėshtė bėrė pjesė e garės si dhe vlerėsoi vullnetin e ish-kryeministrit pėr tė dhėnė kontributin e tij pėr futbollin. "Do kemi kohė tė flasim pėr fushatė. E falenderoj Finon qė ėshtė kandidat, ka dėshirė tė kontribuojė pėr futbollin. Do kemi kohė tė diskutojmė hapur pėr futbollin. E rėndėsishme ėshtė qė futbolli tė ecė pėrpara. Kjo ėshtė njė lojė, ėshtė garė sportive dhe duhet tė jemi me sportivitet", u shpreh Duka pas njė aktiviteti te Kryqi i Kuq shqiptar. (b.h/Shqiptarja.com )
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha