Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 03:00 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Xhaēka: Mjekėt ushtarakė pranė komunitetit pas pėrmbytjeve, 900 vizita dhe kujdes shėndetėsor
12/01/2018
Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaēka gjatė vizitės nė zonėn e Porto Romanos nė qarkun e Durrėsit u takua me efektivėt e FA, tė cilėt po asistojnė ekipet mjekėsore nė zonat ku kėrkesat nga komuniteti janė tė mėdha. “Gjatė Dhjetorit kaluam njė muaj tė vėshtirė, por qė u pėrballua me sukses nga Forcat e Armatosura. Kur flasim pėr emergjencat civile, asistenca mjekėsore pėr familjet e prekura nga moti i keq ėshtė njė element me shumė rėndėsi. 13 mjekė dhe infermierė tė Forcave tė Armatosura, ofruan kujdes shėndetėsor nė zona tė ndryshme tė vendit gjatė ditėve tė emergjencave. U kryen mbi 900 vizita mjekėsore gjatė 30 ditėve nga mjekė tė specialiteteve tė ndryshme. Mjekėt dhe infermierėt nė uniformė do tė jenė gjithė kohėn tė shpėrngulur nga njė zonė nė tjetrėn, pėr tė plotėsuar nevoja nė staf mjekėsor edhe infermierė atje ku do tė ketė nevojė”, tha Xhaēka. (b.h/Shqiptarja.com )
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha