Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 22:31 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Lushnje, Basha: Nuk ka reformė nė drejtėsi me Ramėn, protesta qė tė ēojmė Saimir Tahirin nė burg
12/01/2018
LUSHNJE - Kryetari i Partisė Demokratike, Lulzim Basha, tha nė Lushnjė se njė nga pasojat mė tė rėnda tė qeverisjes sė Edi Ramės me krimin ėshtė kriza ekonomike, efektet e tė cilės po i ndjen ēdo familje shqiptare. Basha tha se Lushnja ėshtė njė nga qytetet ku bandat pėrcaktojnė, kush punon, kush merr tendera dhe se tė njėjtin pushtet bandat kanė nė qytetet kryesore tė vendit, si pjesė e aleancės sė Ramės me krimin. “247 biznese tė mbyllura javėn e parė tė janarit. 13 mijė tė mbyllura gjatė vitit tė kaluar, po tė heqėsh tė shtunat e tė dielat, i bie qė janė mbyllur 50 biznese nė javė. Edi Rama i ka shpallur luftė njerėzve tė thjeshtė tė kėtij vendi. Rinia ėshtė nė dėshpėrim dhe 70% e atyre qė largohen janė tė moshės 19 deri nė 35 vjeē. Fermerėt shqiptarė asnjė kacidhe nuk kanė parė dhe asnjė mbėshtetje nga shteti” - u shpreh Basha. (b.h/Shqiptarja.com )
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha