Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 22:19 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Tiranė, nė sheshin Skėnderbej vendosen 41 stola shumėngjyrėsh tė stilit vjenez
12/01/2018
Nėse kaloni nga sheshi “Skėnderbej” dhe vėreni disa stola shumėngjyrėsh, tė vendosur nė mėnyrė tė ērregullt, dijeni se janė njė copėz Vjenė nė Tiranė. Vijnė si dhuratė nga Gazsjellėsi Trans Adriatik (TAP) dhe Raiffeisen Bank pėr t’i dhėnė mė shumė jetė e hijeshi sheshit mė tė madh tė tė gjithė shqiptarėve, por edhe mundėsi pėr t’u ēlodhur frekuentuesve tė tij. Nė vendosjen e 41 stolave vjenezė dje, mori pjesė kryetari i Bashkisė sė Tiranės, Erion Veliaj, Drejtoresha pėr Tregtinė dhe Marrėdhėniet me Jashtė dhe Menaxhere e TAP pėr Shqipėrinė, Ulrike Andres, Drejtori i Pėrgjithshėm i Raiffeisen Bank nė Shqipėri, Christian Canacaris, si dhe Ambasadori i Austrisė nė Shqipėri, Johann Sattler. Kryebashkiaku Veliaj falenderoi donatorėt pėr kėtė dhuratė qė i bėnė Tiranės dhe theksoi se stolat e rinj do tė tėrheqin mė shumė njerėz nė shesh. “Kjo dhuratė i jep mė shumė shpirt sheshit.(b.h/Shqiptarja.com )
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha