Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 03:00 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Gjonaj kėrkon shkarkimin e gjyqtarit tė Durrėsit, hetim disiplinor pėr njė tjetėr
12/01/2018
Ministrja e Drejtėsisė, Etilda Gjonaj, i kėrkon KLD-sė shkarkimin nga detyra tė gjyqtarit Petraq Curri tė Gjykatės sė Rrethit Gjyqėsor Durrės dhe fillimin e hetimit disiplinor ndaj gjyqtares Enkeleida Hoxha tė Gjykatės sė Rrethit Gjyqėsor Krujė. Gjatė hetimit disiplinor ka rezultuar se gjyqtari Petraq Curri ka kryer shkelje tė rėnda profesionale qė diskreditojnė rėndė pozitėn dhe figurėn e gjyqtarit nė dhėnien e vendimit pėr mosmiratimin e arrestit tė shtetasit Alket Hatija dhe lirimin e tij. Nga informacioni i administruar nga Ministria e Drejtėsisė rezultoi se Gjyqtarja Enkeleida Hoxha ka vendosur lirimin me kusht tė tė dėnuarit Genc Tafili nė kundėrshtim me dispozitėn ndaluese tė ligjit. (b.h/Shqiptarja.com )
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha