Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 22:31 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Shkėlqim Miri me tumor nė kokė, Gjykata e Apelit se liron
12/01/2018
Gjykata e Apelit pėr Krimet e Rėnda nuk ka liruar nga qelia ish-gjyqtarin Shkėlqim Miri, i cili u arrestua dy muaj mė parė pasi akuzohej pėr pėrfshirjen nė korrupsion dhe shpėrdorim detyre. Miri nuk ka fituar dot lirinė as tek Apeli, edhe pse ekspertėt mjekoligjorė kanė dalė nė pėrfundimin se ish-gjyqtari vuan nga njė sėmundje rėndė tumorale. Pavarėsisht kėtij rezultati, ekspertėt deklaruan nė Gjykatėn e Shkallės e Parė se nuk i rrezikohet jeta. Report Tv ka siguruar akt-ekspertimin, nė tė cilin thuhet se Shkėlqim Miri ėshtė me tumor. Ekspertiza ėshtė bėrė nga eksperti Elmaz Shaqiri, ndėrsa vetė ish-gjyqtari Miri, por edhe avokati i tij, kanė deklaruar se shuma prej 34 milionė lekėsh, qė iu gjet nė banesė para arrestimit, ishte pėr kurimin e tij. (G.ne/Shqiptarja.com)
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha