Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 22:31 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Vdekja e 10 foshnjave nė pak ditė, reagon materniteti “Koēo Gliozheni"
12/01/2018
Materniteti “Koēo Gliozheni” ka hedhur poshtė akuzat e deputetit tė PD, Bardh Spahia, i cili njė ditė mė parė deklaronte se 10 foshnja tė sapolindura nė kėtė maternitet kishin humbur jetėn pėr shkak tė mungesės sė inkubatorėve. Pėrmes njė deklarate pėr mediat, “Koēo Gliozheni” sqaron se janė tetė raste muajt e fundit tė lindur me anomali tė rėnda shėndetėsore, tė cilėt nuk kanė mbijetuar, dhe jo pėr mungesė tė inkubatorėve. Deklarata e Maternitetit Koēo Gliozheni: "Nė maternitetin Koco Gliozheni priten mbi 4 mijė lindje nė vit nė kushte optimale nga njė personel mjekėsor i kualifikuar; kryhen mbi 2500 intervente pėr patalogji obsetrikale dhe gjinekologjike tė ndėrlikuara me vdekshmėri amėtare Zero! Vdekshmėria nenonatale, pėrfshirė edhe kėtė aktuale ka pėsuar rėnie nga vitit nė vit. (G.ne/Shqiptarja.com)
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha