Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 03:00 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Zbardhen detajet e takimit tė Lu me Xhafėn, Ambasadori: Hetim tė plotė tė akuzave
12/01/2018
Shtetet e Bashkuara po ndjekin me vėmendje hetimin ndaj ish-ministrit tė Brendshėm Saimir Tahiri pas akuzave nė adresė tė tij, por dhe grupeve kriminale pėr tė cilat Ministria e Brendshme ka dorėzuar njė raport tė detajuar. Gjatė takimit prej 90 minutash nė Ministrinė e Brendshme me Fatmir Xhafajn, ambasadori amerikan ka vėnė theksin te dosjet e bujshme, ndėr to edhe ajo e ish-ministrit tė brendshėm, Saimir Tahiri. Burime pranė takimit Xhafaj-Lu bėjnė tė ditur pėr Report Tv se diplomati i lartė amerikan ka deklaruar se "kemi ofruar, mbėshtetje me prokurorė federalė amerikanė pėr t'iu ofruar ndihmė teknike prokurorisė pėr kryerjen e njė hetimi tė plotė pėr tė gjitha dosjet e bujshme". "SHBA po ndjek disa ēėshtje", ka thėnė Lu.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha