Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 03:00 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Pasuesi i Çakos, hapet konkursi pėr drejtorin e ri tė Policisė
12/01/2018
Policia e Shtetit prej dy ditėsh ka nxjerrė njė urdhėr pėr hapjen e konkursit qė mundėson marrjen gradės “Drejtues i Parė”. Kjo gradė i duhet ēdo kandidati pėr t'u zgjedhur Drejtor i Pėrgjithshėm i Policisė sė Shtetit. Nė konkursin e hapur me urdhėr tė drejtorit tė komanduar Rebani Jaupi, theksohet se janė 5 vende tė lira pėr gradėn “Drejtues i parė”. Konkursi do zhvillohet nga Akademia e Sigurisė dhe deri nė datėn 16 janar aplikuesit duhet tė dorėzojnė dokumentacionin pėr tė fituar gradėn. Report TV mėson se Akademia e Sigurisė do tė pėrzgjedhė 5 kandidaturat duke u bazuar nė disa kritere, duke filluar nga karriera nė Policinė e Shtetit, trajnimet dhe tė gjitha vlerėsimet qė kanė kandidatėt. Pas dorėzimit tė dokumentacionit nė datėn 16 janar, pritet qė brenda dy javėsh tė shpallen fituesit e 5 kandidatėve qė do tė marrin gradėn “Drejtues i Lartė”. (G.ne/Shqiptarja.com)
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha