Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 22:31 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Gara nė FSHF, Vasil Ruci: Fino, nėse zgjidhet do tė marrė vendime kolegjiale
12/01/2018
Vasil Ruci, legjenda e futbollit vlonjat komenton pėr Report Tv garėn pėr kreun e Federatės Shqiptare tė Futbollit. Ai sqaron se njėsi matėse pėr punėn e Presidentit aktual duhet tė jetė kampionati shqiptar dhe jo vetėm Kombėtarja. “Bilanci mė i mirė pėr tu bėrė pas 16 vitesh ėshtė tė shohėsh kampionatin shqiptar. Nuk mund tė matesh vetėm me Kombėtaren pasi njerėzit shikojnė njė ditė Kombėtaren dhe gjithė vitin kampionatin shqiptar. Duka duhet tė ballafaqohet mė shumė me kampionatin shqiptar tė futbollit.Problemet janė tė shumta dhe patjetėr qė duhet dikush qė tė ketė njė filozofi tjetėr pėr zhvillimin e kėtij kampionati. Nė radhė tė parė duam kampionatin tonė pastaj tė tjerat vijnė”. Tek kandidat Bashkim Fino, Vasil Ruci vlerėson faktin qė nėse zgjidhet do tė marrė vendime kolegjiale dhe nėnvizon se nuk e kanė gjetur tė papėrgatitur. Ruci me ironi thotė se ka ikur koha kur i bėhet fresk njė tė pari por duhen njerėz qė punojnė.(G.ne/Shqiptarja.com)
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha