Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 03:00 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Rama nga Lezha: Subvencionim faturave tė ujit pėr familjet nė nevojė
12/01/2018
Qeveria ‘Rama 2’ ėshtė zhvendosur nė Lezhė nė fundjavė nė njė mbledhje dy ditore, qė ėshtė kthyer nė traditė me marrjen e mandatit tė dytė. Mbledhja ka si qėllim njohjen e kabinetit qeveritar me problemet e zonės. Mbledhja zhvillohet tė premten dhe tė shtunėn, ndėrsa ka nisur pasditen e sotme nė orėn 16:00 nė ambientet e bibliotekės. Nė pėrfundim tė mbledhjes, kryeministri Edi Rama njoftoi pėr mediat edhe vendimet qė kishte marrė qeveria nė mbledhjen e sotme. Mbėshtetja pėr agro-turizmin, porti i Shėngjinit, debati pėr tepsinė, protesta e banorėve tė Torovicės, por edhe investimet nė qark ishin pjesė e mbledhjes dhe vendimeve. Nė javėt nė vijim do tė miratojmė edhe programin pėr agro-turizmin. Njė tjetėr vendim ėshtė ai i pėrcaktimit tė njė liste pas njė procesi relativisht tė gjatė bashkėrendimi me kryebashkiakėt tė 100 fshatrave ku ne do tė stimulojmė zhvillimin e integruar rural pėr tė modelin e ri qė mė pas do tė shtrihet edhe nė pjesėn tjetėr tė hapėsirės rurale. Fishta ėshtė njė prej kėtyre 100 dallėndysheve tė para. Ata qė kishin marrė pėr tė bėrė kėtė rrugė po inpenjohen duke stimuluar protestat. Pavarėsisht se kur e kishin nė dorė pėr ta bėrė rrugėn i bėnė atė qė nuk duhet. Nga ana tjetėr janė edhe disa projekte ujėsjellėsish. Duhet ėt shkojė deri nė fund reforma e ujit, sot ne kemi miratuar edhe njė vendim me rėndėsi pėr subvencionimin e kontratave nga shteti dhe vendosjen falas tė matėsve pėr familjet nė nevojė. (G.ne/Shqiptarja.com)
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha