Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:06 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Meta nė Kroaci, vėllai i Ballistit flet pėr Report Tv
12/01/2018
Presidenti Ilir Meta po zhvillon njė vizitė zyrtare nė Kroaci. Ndėrsa mendohet se nė takimin me homologen e tij ka prekur edhe temėn e Ballist Morinės, pėr tė cilin gjykata kroate ka vendosur ekstradimin nė Serbi, por fjalėn e fundit do ta thotė ministri i Drejtėsisė sė Kroacisė. I kontaktuar nga Report Tv, vėllai i ‘Ballistit’ Xhevahir Morina u shpreh se nuk ka dijeni qė Presidenti tė ketė negociuar pėr tė bllokuar ekstradimin, ndėrsa i bėn apel qė ta bėjė njė gjė tė tillė. Ismail Morina u arrestua nė qershor vitit tė kaluar nė Kroaci, pasi Serbia kishte lėshuar njė urdhėr arresti pėr ngjarjen e 14 tetorit 2014 nė ndeshjen mes Serbisė dhe Shqipėrisė nė Beograd ku ngriti dronin. Gjykata Supreme nė Kroaci vendosi pro ekstradimit, ndėrsa pritet vendimi i ministri tė Drejtėsisė. Intervista e vėllait tė Ismail Morinės, Xhevahir Morina Keni dijeni qė gjatė vizitės, Meta tė ketė diskutuar edhe pėr cėshtjen e vėllait tuaj? Jam njoftuar pėr vizitėn, por nuk kam dijeni qė ka negociuar pėr punėn e vėllait (G.ne/Shqiptarja.com)
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha