Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 14:00 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Gara pėr kreun e FSHF, Shehu: Janė 12 shoqata fantazmė
12/01/2018
Thellohet skandali nė Federatėn Shqiptare tė Futbollit. Gazetari Fation Shehu i ftuar nė emisionin ‘Repolitix’ nė Report Tv deklaroi se nuk janė 8 shoqata qė nuk janė regjistruar, por 12, pasi edhe 4 shoqatat e tjera ka rezultuar se nuk kanė vendim gjykate. “Janė 12 shoqata qė nuk janė regjistruar nė gjykatė, jo 8, pasi edhe shoqata e Arbitrave, Trajnerėve, Mjekėve dhe Minifutbollit nuk janė regjistruar. Ka njė falsifikim tė jashtėzakonshėm. Ėshtė tentuar qė kėto ditė tė krijohen disa shoqata. Ėshtė njė vjedhje e madhe, janė disa shoqata kontrabandiste” deklaroi Fation Shehu. Shehu shtoi se njėri nga anėtarėt e komisionit tė verifikimit tė asamble ėshtė kryetari i shoqatės sė Futsallit, i cili nuk ėshtė i regjistruar as vetė nė gjykatė. (G.ne/Shqiptarja.com)
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha