Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 09:15 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Shkodër, shpërthim i fuqishëm tritoli, plagoset i forti i qytetit dhe 6 persona, flasin dëshmitarët
13/01/2018
SHKODER - Njė shpėrthim tritoli ka ndodhur nė njė dyqan nė lagjen “Rus” tė Shkodrės, ku pėr pasojė kanė mbetur tė plagosur tre persona, ndėrsa siē duket edhe nga pamjet e siguruara nga Report Tv, dėmet materiale janė tė konsiderueshme. Burime pėr Report Tv bėjnė tė ditur se objekt i sulmit ka qenė Lulzim Kulla, njeri prej personave tė mbetur tė plagosur. Ngjarja ka ndodhur nė njė nga lagjet mė tė populluara tė kryeqendrės sė veriut, pranė qendrės sė qytetit. Nga shpėrthimi i fuqishėm janė dėmtuar edhe disa automjete tė parkuara pranė biznesit. Forca tė shumta policie dhe ambulanca ndodhen nė vendin e ngjarjes pėr t'iu ardhur nė ndihmė tė lėnduarve. 7 tė lėnduarit mėsohet se ndodhen jashtė rrezikut pėr jetėn dhe po marrin ndihmė mjekėsore nė Spitalin e Shkodrės. Policia vijon hetimet pėr zbardhjen e ngjarjes dhe identifikimin e autorėve.(b.h/Shqiptarja.com )
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha