Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 13:50 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Basha, vizitė nė familjen e komisar Cukut: Policia nė momente tragjike, t’i bashkohen kryengritjes
13/01/2018
Nė 105 vjetorin e Policisė sė Shtetit, kryedemokrati Lulzim Basha ka zgjedhur tė nderojė uniformat me njė vizitė nė shtėpinė e oficerit tė vrarė tė policisė Artan Cuku. Nė kėtė vizitė Basha shoqėrohej nga deputetėt Flamur Noka, Enkelejd Alibeaj, Gent Strazimiri si dhe nga efektivė tė liruar tė policisė. Gjatė vizitės, Basha ka vėnė theksin tek veprimi sa mė shpejtė i institucioneve pėr tė dėnuar ata qė ngritėn dorė ndaj Artan Cukut duke i marrė jetėn. "Nė kėtė 105 vjetor policia ėshtė nė njė moment tragjik, e tradhtuar nga drejtuesit politik. Nėse mė parė kriminelėt merrnin arratinė dhe policia ishte nė ballė tė luftės, sot kriminelėt janė nė krye tė Policisė sė Shtetit, ndėrsa drejtuesit e policisė kanė marrė arratinė, ose janė goditur nga krimi, sikurse ėshtė oficeri Artan Cuku. Tė tjerė janė larguar si Dritan Zagani, pasi denoncuan lidhjet e pushtetit kriminal, lidhjet kriminale tė Saimir Tahirit. Tė bashkohemi nė njė aleancė vlerash pėr tė shporrur aleancėn e krimit". (b.h/Shqiptarja.com )
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha