Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 21:27 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Rama: Demaskim publik pėr hotelet qė vjedhin ujin, reforma nė interesin e qytetarėve
13/01/2018
Nga Lezha, kryeministri Edi Rama ka paralajmėruar bizneset e kryeqytetit qė vjedhin ujin pėrmes tubacioneve tė ujėsjellėsit, se pas datės 1 shkurt do penalizohen sipas ligjit si dhe do demaskohen publikisht. Rama tha se ka mjaft biznese, ndėr to edhe hotele nė qendėr tė Tiranės, tė cilėt deklarojnė se furnizohen me pus, gjė e cila sipas tij nuk ėshtė e vėrtetė, pasi kėto biznese vjedhin ujin nga ujėsjellėsi. “Po tė shikojmė edhe tek uji ka shumė biznese qė nuk e paguajnė nė mėnyrė tė rregullt. Ka edhe hotele nė mes tė Tiranės qė deklarohen sikur furnizohen me pus, nė fakt furnizohen ilegalisht nga rrjeti i ujėsjellėsve. U bėj thirrje kėtyre mega-gėnjeshtarėt, tė pasurit e kėtij vendi, tė mos luajnė me zjarrin, se do bėhen shembull publik, jo vetėm do ndiqen penalisht, por do demaskohen publikisht pėr kėtė aktivitet grabitqarė nė mes tė qytetit. Vjedhin nga sistemi i ujėsjellėsit. Do vijojmė procesin pėr tė formalizuar sa tė jetė e mundur”, tha Rama. (b.h/Shqiptarja.com )
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha