Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 22:03 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Liljana Cingu: Rexhepi nuk ka ikur, por po fluturon me vallen e shqipeve
13/01/2018
Lamtumira e fundit pėr mjeshtrin e valles shqiptare, “Nderin e Kombit”, valltarin fluturues, Rexhep Celiku po jepet mes homazheve nė Muzeun Historik Kombėtar nė Tiranė. Pas homazheve, partnerja e tij nė skenė, Liljana Cingu, e cila vetėm pak ditė mė parė u dekorua nga Presidenti Ilir Meta sė bashku me Ēelikun, si “Nderi i Kombit” ka dhėnė njė mesazh plot dhimbje pėr humbjen e madhe. “Sa e vėshtirė ėshtė tė flasėsh pėr kėtė humbje... Kur Rexhepi dhe unė u dekoruam, ishte njė ditė shumė emocionuese. Ai iku sot, po fluturon dhe si krenar qė ka qenė nė skenat e vendit dhe jashtė ka nderuar vendin dhe nderi i kombit i takonte atij. Ai ishte njė legjendė, fluturonte kudo qė shkelte, edhe gurėt e sokakut po qajnė pėr Rexhepin. Unė i them sot, Rexhep tė kam nė krahė dhe po kėrcejmė akoma vallen e bukur tė shqipeve. Kjo ėshtė humbje e madhe pėr vendin, pėr vlerat e ansamblit”- tha ajo.(b.h/Shqiptarja.com )
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha