Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 00:00 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Kryemadhi tregon prapaskenat: Rama iu lut LSI-sė deri nė 5 qershor pėr koalicion
13/01/2018
Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka deklaruar sot nga Vlora, gjatė njė takimi me strukturat, se ishte LSI ajo qė refuzoi vazhdimėsinė e koalicionit me PS-nė dhe kryeministrin Edi Rama. Ajo deklaroi se kreu i qeverisė kishte kėrkuar deri mė datėn 5 qershor qė PS dhe LSI tė shkonin bashkė nė zgjedhjet e 25 qershorit. “Pasi detyroi Visho Ajazin tė jepte dorėheqjen, zgjodhi i vetėm Kryeprokurin, tani kėrkon tė marrė nė dorė tė gjitha institucionet e drejtėsisė. Gjithė ky imponim ndaj qytetarėve shqiptarė do t’i kthehet nė protestė. Deri mė datėn 5 qershor Rama i lutej LSI pėr tė qenė pjesė e koalicionit tė tij nė zgjedhjet e 25 qershorit. E bėmė kėtė pasi nuk donim tė ishim pjesė e farsės sė tij. Ju vetė e keni parė mėnyrėn sesi funksionon ky shtet. Situata ekonomike nė vend ėshtė nė njė gjendje tė tmerrshme. Doli dje nė Lezhė, i mori e i ēoi nė polici qytetarėt e Torovicės qė po protestonin, qė mos t’i prishej dekori”, u shpreh kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi.(b.h/Shqiptarja.com )
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha