Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 22:56 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Dekorohet pas vdekjes polici qė luftoi me bandat e 97, fjalimi prekės i djalit tė Sokol Barajt
13/01/2018
Me rastin e 105 vjetorit tė krijimit tė policisė Presidenti Meta ka dekoruar FNSH e Shkodrės nė nder tė ish-Drejtorit tė Pėrgjithshėm Sokol Baraj. Dekorata i ėshtė dorėzuar ditėn e sotme djalit dhe bashkėshortes sė tė ndjerit Sokol Baraj. Djali i Sokol Barajt mbajti njė fjalim nė nder tė tė atit duke pėrmendur kontributin disa vjecar nė Policinė e Shtetit. Fjala e djalit tė Sokol Baraj: Ndihem shumė i privilegjuar tė jem kėtu sot dhe tė pranoj kėtė dekoratė nė emėr tė babait tim i cili nuk jeton mė, dhe ka lėnė pas njė boshllėk jashtėzakonisht shumė tė madh. Megjithėse kjo dhimbje kaq e madhe s’ėshtė e lehtė tė kalohet, por ēdo vlerėsim nga ana juaj e bėn mė tė lehtė, dhe ėshtė njė ngushėllim qė unė e vlerėsoj jashtė mase. Arritjet profesionale tė babait tim unė i kam kuptuar nė njė moshė pak tė madhe, pasi ai nuk fliste shpesh pėr arritjet e tij. Nuk shprehej, nuk tregonte si drejtues por si njė nėpunės i thjeshtė duke filluar qė nga baza e deri nė majė tė piramidės, ndėrtimin dhe reformimin e policisė qė ne njohim sot.(b.h/Shqiptarja.com )
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha