Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 19:34 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Homazhet pėr Rexhep Ēelikun, Presidenti Meta: Mungesa e tij do tė ndjehet gjatė
13/01/2018
Presidenti Ilir Meta bėri homazhe nė “Muzeun Kombėtar” nė nderim dhe respekt tė mjeshtrit tė valles popullore shqiptare dhe koreografit, Rexhep Ēeliku, i cili u nda nga jeta nė mėnyrė tė parakohshme vetėm pak ditė pasi ishte vlerėsuar me Dekoratėn e lartė “Nderi i Kombit”. Presidenti Meta vendosi njė kurorė me lule, bėri homazhe u pėrul nė shenjė mirėnjohjeje ndaj veprės dhe veprimtarisė artistike tė ndjerit Rexhep Ēeliku, duke u shprehur ngushėllimet familjarėve e duke lėnė shėnim nė Librin e Zisė.(b.h/Shqiptarja.com )
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha