Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 08:50 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Rreshen, kėrkesa prekėse e mėsueses me kancer ndaj kryeministrit Rama
13/01/2018
Gjatė bashkėbisedimit me qytetarėt e Rrėshenit, ku prezantoi platformėn e bashkėqeverisjes, kryeministri Edi Rama u ndesh me njė situatė tė papritur, pasi nė sallė merrte pjesė edhe njė mėsuese prej 26 vitesh nė arsim, e cila ishte diagnostikuar me kancer gjiri pak muaj mė parė. Mėsuesja i shprehu Ramės shqetėsimin se nė spitalin Onkologjik nuk gjen ilaēet e nevojshme pėr pėrballimin e sėmundjes sė rėndė dhe se pėrgjigjja qė merr nga autoritetet shėndetėsore se medikamenti ka kosto tė lartė. “Kam 26 vjet mesuese, jam diagnostikuar me kancer tė gjirit dhe gjatė kėsaj periudhe kam kaluar disa faza, vazhdoj kurėn me herceptinė, duhet ta beja 18 herė, ēdo 21 ditė, nga fundi gushtit deri tani duhet tė kisha bėrė 8 here kam bėrė vetėm 3. Mua dhe gati 120 tė tjerėve na thone s’ka ilace ėshtė i shtrenjtė, nuk dimė cfarė do bėhet me ju, mė duket pak paradoks se cdo investim ka njė kosto tė lartė fatura dhe s’mendoj se duhet tė kemi kėtė pėrgjigje.(b.h/Shqiptarja.com )
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha