Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 11:39 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Zgjedhjet nė FSHF,Vata: Duka dhe Fino dinė si fitohet nė Shqipėri
13/01/2018
Ish-kapiteni i kombėtares kuqezi, Rudi Vata komentoi nė njė lidhje telefonike pėr Report Tv, garėn mes Armand Dukės dhe Bashkim Finos pėr Presidentin e ardhshėm tė FSHF-sė. Vata tha se dueli ėshtė interesant, por shtoi se si Duka ashtu edhe Fino dinė si fitohet nė Shqipėri, ku sipas tij mungon transparanca dhe jo ēdo garė ėshtė e rregullt. Megjithatė, Vata vlerėsoi platformėn e deputetit socialist, Bashkim Fino pėr drejtimin e ardhshėm tė Presidencės sė FSHF-sė. "Mė duket njė garė interesante, njė garė njerėzish tė cilėt normalisht dinė si funksionon ambienti shqiptar, dihet si fitohet nė Shqipėri, dinė si luhen prapaskenat, jo ēdo gjė ėshtė e rregullt dhe transparente. Bashkimi me platformėn e tij mė duket si njė njeri qė flet me pasion, me zemėr, duket sikur i ka tė vėrteta ato qė thotė, ēdo nėnkupton se do i realizojė ato dhe futbolli shqiptar do rritet", u shpreh Vata. (b.h/Shqiptarja.com )
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha