Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 11:49 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Kėrkesa e mėsueses me kancer, Rama: Ta vazhdojmė betejėn sė bashku
14/01/2018
Kryeministri Edi Rama ka bėrė njė premtim tė madh pėr tė gjithė personat e prekur nga sėmundja e rėndė e kancerit, teksa i ka kthyer pėrgjigje njė mėsueseje me pėrvojė 26-vjeēare, e cila vetėm njė ditė mė parė gjatė takimit tė kryeministrit nė Lezhė tha se ėshtė diagtnostikuar me kancer pak muaj mė parė dhe se mungon ilaēi bazė pėr kurim. Kryeministri Rama u shpreh prerė se mėsuesja dhe gjithė tė tjerėt, qė vuajnė nga sėmundja e rėndė, do tė marrin ilaēin e herceptinės brenda 10 ditėve dhe se ai nuk do tė ndėrpritet mė. I prekur nga rrėfimi dramatik i arsimtares, Rama garantoi atė gjithė personat tjerė qė kanė tė njėjtin shqetėsim se ilaēi do tė rifillojė pėr 10 ditė. Ai e bėri kėtė deklaratė gjatė njė aktiviteti tė mbajtur me rastin e 26-vjetorit tė FRESSH, organizuar te 'Asllan Rus'' (G.ne/Shqiptarja.com)
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha