Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 11:49 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Mungesa nė stafin mjekėsor nė spitalin e Dibrės, e merr nė patronazh QSUT
14/01/2018
Ekipi i parė i mjekėve specialistė nga Qendra Spitalore Universitare “Nėnė Tereza” nė Tiranė kanė mbėrritur nė spitalin e Dibrės nė kuadėr tė zbatimit tė nismės pėr patronazhimin e spitaleve nė rrethe. Nė spitalin e Dibrės ka mungesa tė stafit mjekėsor kirurg, reanimatorė, obstetėr gjinekolog dhe mjekė infeksionistė. Mirela Hasanaj, zv/drejtoreshė e Pėrgjithshme e Qendrės Spitalore Universitare “Nėnė Tereza” tregon se si do tė zhvillohet ky patronazhim. “Bashkė me mjekėt specialistė, Prof. Doktor Edmond Ēelikun, kirurg, Prof. Doktor Ilir Ohri, reanimator-anestezist dhe doktor Dhimitėr Kraja, infeksionist, jemi nė Dibėr, ku mbaruam pjesėn e vėzhgimit tė problemeve, tė cilat ne do t’i pėrcjellim pėr zgjidhje”. (G.ne/Shqiptarja.com)
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha