Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 11:49 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Basha nga Vlora: Sundimi i Ramės dhe i bandės sė tij janė tė papranueshme
14/01/2018
Kryetari i Partisė Demokratike, Lulzim Basha, tha nė Vorė se njė qeveri e zgjedhur nga krimi nuk ka prioritet tė zgjidhė problemet e qytetarėve. Basha mori si shembull faturėn qė, sipas tij, mijėra familje shqiptare detyrihen ta paguajnė si kėst mujor pėr energjinė dhe faturėn qė qeveria paguan pėr konēesionet qė nuk u shėrbejnė shqiptarėve, por pasurimit tė kryeministrit. “200 milionė ėshtė borxhi total i shqiptarėve ndaj KESH-it. 200 milionė ėshtė fatura qė shqiptarėt paguajnė vit pėr vit pėr 5 koncensionarė, pėr 5 derra tė krimit dhe korrupsionit qė ndajnė paratė me Edi Ramėn. Nuk ka asnjė arsye pse njė qeveri qė e ka lidhur fatin me njerėzit tė mos ndėrpresė menjėherė kėtė marėdhėnie kriminale korruptive, tė shlyejė borxhin ndaj KESH-it dhe tė ēlirojė qindra e mijėra familje shqiptare nga zgjedha e kamatave tė padrejta tė KESH-it apo nga mėnxyra e rritjes sė ēmimit tė ujit.”- u shpreh kreu i opozitės. Basha tha se njė qeveri qė nuk ka pakt me krimin, e dalė nga zgjedhje tė lira e tė ndershme do tė kishte prioritet amnistinė pėr tė ēliruar qytetarėt nga pagesat e prapambetura, dhe pėr tė anuluar vendimet korruptive pėr vjedhjen e shqiptarėve nėpėrmjet konēesioneve. (G.ne/Shqiptarja.com)
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha