Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:03 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Rama ironizon Kryemadhin: Me taka pa taka...
14/01/2018
Ēizmja e kryetares sė LSI, Monika Kryemadhi, vijon tė mbetet njė ēėshtje e bujshme nė politikė. Kryeministri Edi Rama ka ironizuar me ēizmen e Monikės, e cila e goditi gjatė protestės sė opozitės nė ditėt e fundit tė dhjetorit tė 2017, duke sfiduar kryetaren e LSI se me ēizme apo taka, ai do tė bėjė histori pėr Shqipėrinė nė kėtė mandat qeverisės, si dhe do ta bėjė atė anėtare tė Bashkimit Evropian. “Kush e votoi PS dhe kush do mbėshtesė pėrpjekjet dhe kush do jetė pjesė e saj do jetė krenar pėr gjithė jetėn, sepse nė kėto katėr vite ne do bėjmė histori pėr Shqipėrinė qė duam. Me ēizme pa ēizme, me taka pa taka, me kėpucė pa kėpucė, ka vetėm njė gjė qė mund tė na bėjnė Shqipėrisė, duke e penguar, sa pėr ne, ne e bėmė kandidate nė BE, ne do ta bėjmė anėtare tė BE”, tha Rama. (G.ne/Shqiptarja.com)
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha