Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 11:26 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Ekspertė të kriminalistikës nga Tirana pėr tė hetuar atentatin nė Shkodėr
14/01/2018
Pėr tė hetuar atentatin me eksploziv nė Shkodėr, ekspertė kriminalistė nga Tirana janė vendosur nė Shkodėr. Ekspertėt po kontrollojnė pamjet filmike tė momentit kur ėshtė lėnė motori me tritol nė lagjen Rus nė Shkodėr, por edhe kur sasia prej 400 gr tritol shpėrtheu. Burime tė Report TV nga grupi hetimor thanė se ka disa prova pėr autorėt qė kanė vendosur tritolin dhe mė pas kanė bėrė shpėrthimin e kontrolluar tė tij. Nga kamerat e sigurisė dallohet njė person qė mbulon fytyrėn, i cili ka lėnė motorin dhe ėshtė larguar. Gjithashtu po kontrollohen ēdo kamer sigurie pėr tė zbuluar personin qė ka ruajtur Lulzim Kullėn dhe mė pas ka bėrė shpėrthimin e bombės, ku mbetėn tė plagosur edhe 7 persona tė tjerė. Report tv ka shkuar njė ditė pas ngjarjes nė vendin ku ndodhi shpėrthimi i fuqishėm. Nė zonė ka ende pasoja tė shpėrthimit me tritol, ndėrkohė qė dallohen disa kamera sigurie tė dėmtuara nga shpėrthimi. Banorėt dhe tregtarėt refuzojnė tė flasin, pasi i tremben atij qė njihet si i “Forti” i Shkodrės, Lul Kullės.(G.ne/Shqiptarja.com)
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha