Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 12:55 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Qendra shendetėsore nė Kuē tė Vlorės nė gjendje skandaloze
10/02/2018
Qendra shendetesore e fshatit Kuē tė Vlorės ėshte jashtė ēdo standarti dhe kushti higjeno sanitar. Nga pamjet duket qartė qė kjo qendėr, ndėrkohė qė aty marrin sherbim mjekėsor rreth 1200 banorė tė fshatit Kuc. Kushtet nė tė cilat jepet kjo ndihmė ėshtė skandaloze. Pergjgjesi i qendrės, Merqez Demaj , thot se janė ankuar disa herė, por deri tani nuk ėshtė marrė asnjė masė. “Unė e kam ngritur vazhdimisht kėtė problem dhe gjendja e saj e shikoni se si ėshtė. Kėtu kryhen tė gjitha ndihmat dhe sidomos dhėnia e ndihmės sė parė pėr 1.200 persona. Kjo nuk ėshtė normale dhe mua mė vjen turp qė ti vjen dhe tė shikosh kėtu qė unė jap njė ndihmė. Unė jam i detyruar se nuk kam ku ta ēoj” – u shpreh mjeku. Banorėt e Kuēit shprehen se nė qendėr shendetėsore nuk jepet asnjė shėrbim shėndetėsor pasi pacienti sėmuret me edhe mė keq nga kushte nė tė cilat ndodhet qėndra. (G.ne/Shqiptarja.com)
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha