Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 16:52 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Vettingu, Po ti do dorėhiqesh?
13/02/2018
Vettingu, Po ti do dorėhiqesh? Ėshtė kjo pyetja e cila qė nė nisje tė procesit tė rivlerėsimit kalimtar tė anės profesionale, morale dhe pasurisė shoqėron tryeza e togave tė zeza gjyqtar e prokuror, ndėrsa publiku ēdo moment pyet: kur do dalin rezultatet e Vettingut? Disa e shfrytėzuan kėtė tė drejtė qė me hyrjen nė fuqi tė ligjit njohur si “Vettingu” por sėrish ky ligj krijoi tė pakėnaqur dhe pėrfundoi nė kushtetues. Aty ku s’u ndryshua asgjė nga hera e parė dhe Vetting u la nė fuqi, por u bė njė interpretim shterues qė dorėheqja konvertohet me tė drejtėn pėr tė ndalur Vetting-un. Mė 6 dhjetor 2017 ReportTv ekskluzivisht publikoi lajmin se ky interpretim as mė pak e as mė shumė por i njihte tė drejtėn e dorėheqjes kujtdo qė afatin tre mujor tė lėnė nė kushtetutė, ende s’ishte bindur me veten dhe ndoshta s’kishte ndjerė presionin e Vetting.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha