Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 20:09 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Tiranė, nėna e lind nė shtėpi, vdes foshnja 2-javėshe
13/02/2018
TIRANE - Njė foshnje dy javėshe ėshtė dėrguar e pajetė nė maternitetin e ri tė Tiranės. Foshnja ka pasur dy shenja prerje nė pjesėn e kofshės edhe tė pulpės. Nėna 40 vjeēe me iniciale. V. K., ėshtė e identifikuar si person me probleme psikike. Ajo ka kryer lindje nė shtėpi para dy javėsh dhe dje ka shkuar nė maternitetin “Koēo Gliozheni” nė kryeqytet, nė gjendje tė rėndė shėndetėsore, si nėna dhe foshnja. Foshnjes ėshtė tentuar t'i jepet ndihma mjekėsore, por mjekėt nuk kanė mundur ta mbajnė nė jetė. Pas kryerjes sė procedurave, nėna ėshtė transportuar nė spitalin neurologjik pranė QSUT, ku po mbahet nė mbikėqyrje nga mjekėt. Ngjarja ėshtė referuar nė polici dhe po hetohet nėse plagėt foshnjės i janė shkaktuar nė mėnyrė aksidentale, apo kemi tė bėjmė me njė vrasje tė foshnjės. Nėna ka qenė nė kushte tė rėnda psikike dhe nuk ka folur as pėr mjekėt dhe as pėr policinė. Sipas familjarėve, ka qenė dėshira e 40-vjeēares pėr tė lindur nė shtėpi nė kushte natyrale. (G.ne/Shqiptarja.com)
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha