Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 20:09 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Ekonomi nė Report Tv/ Ja cilat janė pėrfitimet nėse hapen negociatat
13/02/2018
Deputetja e PS, Milva Ekonomi, ish-ministre e Ekonomisė, thotė se Shqipėria do ketė pėrfitime ekonomike nėse BE vendos tė ēelė negociatat e anėtarėsimit. E ftuar nė "45 minuta" nga Denis Minga nė Report Tv, Ekonomi tha se hapi i parė pas ēeljes sė negociatave ėshtė pėrshtatja e legjislacionit. Sipas saj, njė vend kandidat pėr nė BE ėshtė mė i besueshėm nga investitorėt e huaj tė cilėt siē theksoi Ikonomi do sjellin investimet e tyre nė projekte infrastrukturore apo energjetike. "Kur hapen negociatat, t'i pėrafron sistemin legjislativ, tregtar, doganor, tė ekonomisė sė tregut - i pėrshtat me BE-nė. Kjo tė tregon qė rruga jote drejt BE do ketė kėto afate kohore dhe dihet afati se kur do afrohesh,nuk ka gjėra tė paparashikueshme. Duke qenė se rrugėtimi ėshtė i parashikueshė, kjo i jep mundėsi investitroėve tė huaj qė tė bėjnė kujdes te Shqipėria dhe Ballkani. Pra, sa para do hedhin ata nė ekonominė e vendit pėr projjekte nė infrstruktturėn rrugore, energjetike etj. (G.ne/Shqiptarja.com)
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha