Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 12:14 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Situata nga reshjet e dėborės nė aksin Pogradec- Qafė Thanė
14/02/2018
Normalizohet situata nė tė gjitha akset rrugore tė qarkut tė Korēės, pėrfshi edhe Qafė Thanėn. Ėshtė dashur ndėrhyrja e gjashtė borėpastrueseve pėr tė mbajtur nėn kontroll Qafė Thanėn, nga Lini deri nė Prrenjas. Nė majėn e Qafės sė Thanės, trashėsia e dėborės ka arritur nė 30 cm. Policia nė bashkėpunim me firmėn nėnkontraktore dhe institucionin e prefektit, gjatė natės nuk kanė lejuar kalimin e mjeteve tė tonazhit tė rėndė, tė papajisura me zinxhirė. Kjo jo vetėm pėr ēėshtje sigurie por edhe pėr tė lehtesuar punėn e borėpastrueseve. Si rezultat i kėsaj pune, mėngjesi i sotėm e ka gjetur tė gjithė aksin rrugor tė qarkut tė korēės tė kalueshėm dhe tė sigurt. Akset nė zonat e thella malore pėrbėjnė pėrjashtim, ndaj kalimi vijon tė bėhet i mundur vetėm me zinxhirė. Aksi rrugor i Qafė Thanės ėshtė inspektuar sot nė mėngjes nga drejtori i pėrgjithshėm i ARRSH, Afrim Qendro.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha