Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 19:31 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Rama, leksion fermerėve korēarė: Hiqni dorė nga patatja e bardhė dhe mbillni pemė
14/02/2018
Kryeministri Edi Rama ka bėrė thirrje pėr shkrirjen e drejtorive tė bujqėsisė nė vend dhe zėvendėsimin e tyre nga struktura informimi reale. Nga Universiteti Bujqėsor i Tiranės, kryeministri Rama tha se nė strukturat shtetėrore informimi nuk funksionon, ndėrsa ju bėri thirrje studentėve tė mėsojnė sa mė shumė nė fushėn e bujqėsisė. Sipas tij, sa mė shumė dije, aq mė shumė fitim, duke shtuar se pėr kėtė arsye vendet mė tė pėrparuara kanė mė shumė, pasi dinė mė shumė.Nė Korēė ka problem, ka mbiprodhim tė patates dhe nuk ka treg. Tė gjithė shikojnė nga shteti, a thua se ėshtė qeveria qė duhet t’iu blejė patatet. Duhet tė heqim dorė nga mbjellja e patates dhe tė mos mendojnė qė ajo nuk shitet, sepse shteti nuk ėshtė nė gjendje tė mundėsojė shitjen e saj. Duhet tė heqin dorė nga patatja dhe tė kalojnė te mollėt. Pėr kėtė duheni ju, qė tė shtojmė forcat dhe tė jemi nė fazėn e aplikimeve nė tė gjithė territorin, ku ne synojmė tė rrisim eksportet dhe tė pėrcjellim mesazhin e qartė se ēfarė janė skemat e reja.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha