Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 00:16 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Pas largimit të Ginës, Prokuroria e Elbasanit rihap 5 dosje, mes tyre dhe dosjen e nipave të Llallës
14/02/2018
Nė vijushmėrinė e analizimit tė vendimarjes pėr njė sėrė ēėshtje hetimore qė ka pasur prokuroria e Elbasanit, ėshtė konstatuar se disa prej dosjeve penale janė mbyllur pa argument mbėshtetės ligjor. Bėhet fjalė pėr pesė proēedime penale, ku mes tė cilave njėra prej tyre ka tė bėjė me nipat e ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla, tė cilėt siē mėson “Shqiptarja.com” kanė qėnė nė hetim pėr “Fshehje tė ardhurash” dhe “Mashtrime me Tvsh”. Nipat e ish-drejtuesit tė akuzės qėndrore mėsohet se zotėrojnė njė kompani qė kryen aktivitetin e saj nė nėnshkrimi i kontratave factoring dhe se biznesi i tyre ishte vėnė nė hetim nga drejtoria e tatimeve dhe prokuroria e Elbasanit pėr “Fshehje tė tė ardhurave” dhe “Mashtrime me Tvsh”. Ky procedim dhe katėr dosje tė tjera janė pushuar por tashmė mėsohet se vėmėndja e prokurorėve ėshtė rikthyer sėrisht nė kėto dosje.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha