Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 17:58 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Vdekja e 20 vjeēarės nga Fieri, familjarėt: Pakujdesia e mjekėve
14/02/2018
Njė 20-vjeēare ka humbur jetėn nė rrethana tė mistershme. Ngjarja ėshtė regjistruar ditėn e hėnė, ndėrsa familjarėt thonė se vajzėn e kanė dėrguar disa herė nė urgjencėn e Fierit, pasi ajo ka pasur shqetėsime serioze, por sipas tyre, mjekėt e kanė pėrcjellė pa e marrė situatėn seriozisht. Gjyshi dhe babai i vajzės, Pilo dhe Altin Gjeka, deklarojnė se Xhuljeta ka humbur jetėn pėr faj tė personelit tė spitalit. Herėn e fundit qė 20-vjeēarja Xhuljeta Gjeka ėshtė dėrguar nė spital ka qenė tė hėnė, por ajo ka ndėrruar jetė nė hyrje tė urgjencės. Drejtoresha e spitalit tė Fierit shprehet se pritet analiza e mjekėsisė ligjore, pėr tė pėrcaktuar shkaqet e vdekjes. Ndėrkohė, pėr kėtė rast ėshtė bėrė denoncim nė Prokurori, prej ku ka filluar hetimi. Nga ana e saj, policia thotė se vajza ka vdekur pėr shkaqe natyrale, por pritet hetimi i plotė dhe analizat mjeko-ligjore pėr tė zbuluar shkaqet e vėrteta. (G.ne/Shqiptarja.com)
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha