Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 19:33 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Shqiponjat po mbesin vetėm nė flamur, situatė emergjente nė Krujė, specialistėt japin alarmin
14/02/2018
Shqiponja i ka shoqėruar shqiptarėt nė rrjedhėn e historisė si simboli i forcės dhe krenarisė, por qė dita-ditės ky shpend i rrallė rrezikon tė na mbetet vetėm nė flamur. Sa serioze ėshtė kjo situatė, mund ta kuptojmė fare mirė nė pyjet madhėshtore tė Qafėshtamės qė dikur ishin foleja e madhe e shumė shkabave, e sot ėshtė ulur drastikisht numri i tyre. Specialistėt e mjedisit japin alarmin dhe bėjnė thirrje tė merren masa, qė edhe pėr brezat e ardhshėm ky shpend tė mos jetė legjendė. “Nga 1997 deri mė sot nuk kemi konstatuar asnjė shfaqje tė shqiponjės sė madhe nė rrethin e Krujės. Faktorėt kryesorė janė njerėzit dhe prishja e ekosistemit pėr kėtė shpend”, shprehet Neim Herri nga ADZM, Krujė. (G.ne/Shqiptarja.com)
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha